HONOR 6 – fotograficznie interesujący

Honor 6

Tendencje na rynku aparatów fotograficznych wskazują na ciągły spadek ich sprzedaży. Jedną z przyczyn, być może najistotniejszą, jest zmiana przyzwyczajeń klientów i używanie do fotografowania aparatów wbudowanych w smartfony. A te staja się coraz bardziej kuszące, oferując coraz wyższą jakość zdjęć. Potwierdzają to badania Mobile Life 2013 przeprowadzone przez TNS Polska. 83% polskich użytkowników smartfonów wykorzystuje te urządzenia do robienia zdjęć. To najpopularniejsza spośród „dodatkowych” funkcji smartfonów – częściej korzystamy jedynie z rozmów głosowych i wiadomości tekstowych.

Honor 6Smartfon Honor 6 wykorzystuje dwa aparaty do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Główny aparat ma rozdzielczość 13 MP i towarzyszy mu podwójna lampa LED pozwalająca na robienie wyraźnych zdjęć nawet przy bardzo słabym oświetleniu. By uchwycić obraz nie trzeba nawet odblokowywać ekranu – wystarczy dwukrotnie wcisnąć przycisk regulacji głośności. W jasnych pomieszczeniach migawka głównego aparatu potrzebuje do zrobienia zdjęcia zaledwie 0,6 sekundy.
Dodatkowe funkcje aparatu głównego to autozoom, wykrywanie twarzy, balans bieli oraz funkcja HDR pozwalająca rejestrować obrazy o dużej rozpiętości tonalnej.  Główny aparat smartfona Honor 6 pozwala również rejestrować filmy w jakości FullHD (30 fps).
Nie mniej przydatna może okazać się druga kamera smartfona Honor 6, z 5-megapikselową matrycą, umieszczona na przednim panelu urządzenia. Wyposażona jest w szerokokątny, 88-stopniowy obiektyw, który umożliwia wykonywanie panoramicznych zdjęć selfie i bez trudu obejmie w kadrze kilka osób. Funkcja Focus all już po wykonaniu zdjęcia pozwala ustawić ostrość na dowolnym punkcie.
Zdjęcia i filmy wykonane smartfonem Honor 6, a także i inne treści, można obejrzeć na 5-calowym wyświetlaczu Full HD, który oferuje rozdzielczość 445 pikseli na cal. Oglądane obrazy mają niezwykle żywe kolory i wysoką jakość detali. Dla bezpieczeństwa ekran został pokryty wytrzymałym szkłem Gorilla Glass trzeciej generacji, a także specjalną powłoką, dzięki której ślady palców są mniej widoczne.
Aby maniacy mobilnej fotografii nie zostali zaskoczeni niskim poziomem baterii, Honor 6 wyposażony został w akumulator o pojemności 3100 mAh. Urządzenie wykorzystuje ponadto opatentowaną technologię SmartPower 2.0 pozwalającą na zaoszczędzenie do 30% energii.
Smartfon Honor 6 zadebiutował w Europie w październiku br.  Kosztuje około 1400 zł.

Honor 6Honor 6 to także szybki transfer danych z prędkością 21 Mbps. To aż 14-krotnie szybciej niż w przypadku sieci 3G. Jak wykorzystać ten potencjał? Grając w wymagające gry online, streamując filmy i seriale lub dzieląc się z innymi za pośrednictwem sieci treściami, które sami tworzymy.

IPLA
Ta popularna usługa ma niezwykle bogatą ofertę  dla użytkowników smartfonów z szybkim transferem danych. Aplikacja dla systemu Android pozwala oglądać transmisje na żywo w rozdzielczości HD, oferuje również legalny dostęp do tysięcy seriali i filmów fabularnych czy też koncertów oraz relacji z wydarzeń sportowych. IPLA pozwala ponadto na pobranie i zapisanie w pamięci telefonu do 20 plików. Dodatkowym atutem tej darmowej aplikacji jest dostęp do kilkunastu kanałów telewizyjnych, w tym informacyjnych. Oprócz wersji podstawowej daje możliwość założenia konta VIP, którego posiadacz nie będzie rozpraszany reklamami, a dodatkowo będzie mógł bez ograniczeń pobierać nagrania.

UniWar
Ta gra przeznaczona na urządzenia mobilne pojawiła się na rynku w kwietniu 2009 roku i od tego czasu stale zyskuje na popularności. Jest to strategia turowa, w którą można grać zarówno w trybie single player, jak i mutiplayer za pośrednictwem sieci, w dwóch drużynach liczących do czterech osób. Rozgrywka toczy się w fantastycznym świecie, a gracz ma do dyspozycji trzy armie: Sapianów (ludzi), Tytanów (roboty) oraz Khralianów (obcy). Każde z wojsk wymaga zastosowania innej taktyki. Zadaniem gracza jest przechwycenie wszystkich baz przeciwnika. Za zdobycie każdej z nich przyznawane są punkty, które można wymienić na dodatkowe wyposażenie. Gracze mogą brać udział w dwudziestu rozgrywkach na raz – podczas oczekiwania na ruch  przeciwnika w jednej grze można wykonywać swój ruch w innej.

Ustream
Dla tych, którym marzy się kariera gwiazdy YouTube’a. Początki tej aplikacji sięgają 2007 roku, kiedy trzech programistów postanowiło stworzyć oprogramowanie, które miało pozwolić im rozmawiać na żywo ze znajomymi żołnierzami, stacjonującymi w Iraku. W ten sposób powstał program, dzięki któremu z własnego smartfona można nadawać na żywo wideo w jakości HD oraz nagrywać filmy, aby później udostępniać je innym użytkownikom serwisu. Podczas transmisji ma możliwość czatowania z widzami oraz tworzenia błyskawicznych ankiet. Ustream umożliwia więc właścicielom smartfonów z szybkim transferem danych stworzenie własnego kanału „telewizyjnego” i pomaga w zostaniu gwiazdą tym, którzy znajdą się we właściwym miejscu we właściwym czasie i będą mieć na tyle odwagi, by opowiedzieć światu o tym, co widzą.

Top
font