Intel i SMS Audio BioSPORT

SMS Audio BioSport

Dziś miała miejsce polska premiera słuchawek dousznych BioSport, opracowanych w ramach współpracy firm SMS Audio i Intel. Wykorzystują one zaawansowane rozwiązania techniczne, zapewniając dźwięk wysokiej jakości i jednocześnie umożliwiając monitorowanie postępów treningowych. W słuchawki wbudowano bowiem czujniki biometryczne mierzące tętno,  rejestrujące dane związane z aktywnością sportową, co pozwala użytkownikom na śledzenie celów i postępów tak, by osiągnąć maksymalną wydajność fizyczną.

SMS Audio BioSport

Słuchawki SMS Audio BioSport z Intel Inside pozwalają na zbieranie dokładnych danych. Dzięki konstrukcji dopasowanej do ucha urządzenie znajduje się głębiej w kanale usznym i bez przerwy monitoruje akcję serca. Wbudowany czujnik optyczny stale mierzy tętno i dynamicznie eliminuje zakłócenia, jakie generuje ruch ciała w czasie treningu. By ułatwić kontrolowanie tętna, tempa, dystansu, wysokości i spalania kalorii, douszne słuchawki SMS Audio BioSport współpracują z popularną aplikacją do ćwiczeń RunKeeper, w najbliższym czasie będą również wspierać inne popularne aplikacje.

Zaprezentowane dziś słuchawki wykorzystują technologię, dzięki której zasilane są za pomocą zwykłego przewodu audio jack 3,5 mm, zakończonego pozłacaną wtyczką. Nie wymagają dodatkowej baterii, co daje im kluczową przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami, a użytkownikom zapewnia pełną swobodę podczas ćwiczeń. Urządzenie wykazuje się także wysoką wytrzymałością, za sprawą zewnętrznej gumowej powłoki, chroniącej przed odpryskami i zarysowaniami. Stopień odporności słuchawek na pot i wodę spełnia standard IPX4.

Słuchawki BioSport dostępne są w kolorach: niebieskim, żółtym i szarym, a wraz z nimi kupujący otrzymuje bezpłatną wersję próbną aplikacji RunKeeper Elite, neoprenowy futerał oraz wkładki douszne i zamocowania w trzech rozmiarach. Cena słuchawek wynosi ok. 500 zł.

SMS Audio – informacje
Założona przez przedsiębiorcę i muzyka Curtisa Jacksona, znanego jako raper 50 Cent, firma SMS Audio jest producentem wysokiej klasy sprzętu audio, słuchawek i akcesoriów. Współpracę między Intel Corporation i SMS Audio nad rozwojem urządzeń BioSport ogłoszono w sierpniu 2014 roku, a inwestorem i partnerem jest Carmelo Anthony.

Related posts

Top
font