Intel na Poznań Game Arena 2015

Intel na PGA2015

Już wkrótce Poznań po raz kolejny stanie się polską stolicą gier. 16 października rusza dziesiąta edycja największych w Polsce targów gier komputerowych i wideo – Poznań Game Arena 2015. Wśród wystawców pojawi się również Intel – główny partner technologiczny wydarzenia. Na stoisku Intela, zorganizowanym wspólnie z firmą Dell, odwiedzający będą mogli zobaczyć najwydajniejszy sprzęt do gier oraz spotkać się z jednym z najpopularniejszych polskich vlogerów gamingowych – Rockiem.

Najprawdziwsze gamingowe emocje, najwydajniejszy sprzęt, hektolitry ciekłego azotu i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – strefa Intela na Poznań Game Arena 2015 to obowiązkowy przystanek dla wszystkich miłośników gier i komputerów. Targi rozpoczynają się 16 października i potrwają przez trzy dni. W tym czasie stoisko Intela, jedno z największych na PGA, zamieni się w raj dla graczy i fanów technologii. Zostanie ono podzielone na trzy strefy. W pierwszej z nich rozstawiona zostanie scena turniejowa, na której przez cały czas trwania PGA gracze będą mogli się ze sobą mierzyć w systemie 1:1. Strefą drugą zawładnie overclocking, czyli podkręcanie procesorów, w tym najnowszych układów Intel Core szóstej generacji. Ster w tej strefie przejmie ekipa z PurePC.pl.

W ostatniej strefie znajdą się stanowiska z desktopami oraz ultrabookami. Na desktopach w sobotę rozegrane zostaną dwa turnieje w Counter Strike: Global Offensive, a w niedzielę w League of Legends. Na ultrabookach przez dwa dni będzie można brać udział w rozgrywkach Hearthstone’a. Zapisy na wszystkie turnieje będą odbywać się na miejscu. Na graczy czekać będą nagrody.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie możliwość przetestowania okularów VR Oculus Rift oraz możliwość sfotografowania się z pucharem Intel Extreme Masters.

Pasjonatów wydajnych technologii powinna również zainteresować premiera notebooka Dell Inspiron 15 z serii 7000 – pierwszego w pełni gamingowego laptopa sygnowanego logo Dell. Urządzenie zostanie zaprezentowane w ramach showroomu firmy Dell na stoisku Intela.

Intel w rockowym wydaniu, czyli Intel Rocks!

W trakcie PGA stoisko Intela odwiedzi również znany vloger gamingowy, Remigiusz „Rock” Maciaszek – ambasador projektu „Intel Rocks!”. Celem projektu jest przybliżenie widzom całego wachlarza urządzeń PC, zarówno tych stworzonych z myślą o graczach, jak i o użytkownikach, którzy na co dzień nie grają. Oznacza to, że na kanale Rocka zobaczymy pełne spectrum urządzeń – od najwydajniejszych desktopów, po kieszonkowe komputery miniPC, np. Intel Compute Stick.

Rock pojawi się na stoisku Intela na PGA drugiego dnia targów (17 października, sobota) około godziny 13.00. Odwiedzający będą mieli okazję porozmawiać z vlogerem, który na scenie opowie o swojej pasji do gier oraz o tym, jak wydajność sprzętu wpływa na jakość jego rozgrywek. Zwycięzcy konkursu ogłoszonego w ramach cyklu materiałów „Intel Rocks!” będą mogli również zmierzyć się z Rockiem w pojedynku w Mortal Kombat X.


 

Tags ,

Related posts

Top
font