IRISTA – nowa platforma Canona

Projekt irista to zaawansowana platforma w chmurze, która daje użytkownikom dostęp do zdjęć i zaawansowane możliwości w zakresie zarządzania nimi. Dziś fotografujemy coraz więcej, ale nasze zdjęcia często rozproszone są na różnych urządzeniach, co stwarza problemy z utrzymaniem porządku. Platforma irista powstała, by umożliwić przechowywanie wszystkich bibliotek w jednym miejscu. Znana w wersji beta jako Project1709, irista pozwala z łatwością odnaleźć każde zdjęcie, niezależnie od urządzenia za pomocą którego zostało zrobione (aparatu czy smartfona).

irista_02

irista została zaprojektowana z uwzględnieniem czterech kluczowych potrzeb użytkowników:

  • łatwość obsługi: szybkie i proste wyszukiwanie zdjęć,
  • łączność: bezpośrednie dzielenie się zdjęciami za pośrednictwem portali społecznościowych – monitoring like’ów i komentarzy,
  • inspiracja: jedna platforma, która pozwala na interakcję ze zdjęciami, zachęca użytkowników do rozwijania fotograficznych umiejętności i uzyskania wspaniałych rezultatów,
  • kontrola: wszystkie zdjęcia bezpiecznie przechowywane w jednym miejscu; zawsze dostępne.

Serwis oferuje wsparcie dla różnych typów plików, nie wprowadza limitów dotyczących wielkości zdjęć i automatycznie ładuje nowe pliki do zbioru. Przejrzysty interfejs użytkownika został wyposażony w wydajny indeks wyszukiwania, który pozwala odnaleźć pliki z wykorzystaniem szerokiej gamy kryteriów. Minimalistyczny projekt oferuje konfigurowalną oś czasu i opcje filtrowania według tagów, dzięki czemu z łatwością można odnaleźć pliki po dacie, lokalizacji, rodzaju obiektywu czy wielu innych. Integracja z serwisami, takimi jak Facebook czy Flickr, pozwala nie tylko publikować zdjęcia na obu platformach, ale także monitorować „polubienia”i komentarze z poziomu interfejsu irista.

Ludzie fotografują więcej niż kiedykolwiek przy użyciu różnych urządzeń, ale trudno jest się cieszyć efektami, gdy pliki są przechowywane w wielu miejscach – powiedział Alessandro Stanzani, szef grupy rozwiązań konsumenckich w Canon Europe. Prezentując platformę irista rozwiązaliśmy ten problem. Jest to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które zostało zaprojektowane w odpowiedzi na potrzeby użytkowników – wykorzystaliśmy informacje zwrotne, które otrzymaliśmy podczas fazy testowej. Platforma stanowi nieocenione źródło dla osób, które kochają swoje zdjęcia. Planujemy dalszy rozwój projektu i wprowadzenie nowych funkcji.

Platforma irista dostępna jest dla każdego użytkownika. Oferuje konta o różnej pojemności, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Bezpłatne konto podstawowe oferuje 10 GB przestrzeni w chmurze. Na tym poziomie użytkownicy otrzymują dostęp do pełnej funkcjonalności platformy – mogą swobodnie zarządzać prywatnymi galeriami zdjęć. Z myślą o profesjonalistach i bardziej zaawansowanych fotografach, którzy mają większe wymagania zwłaszcza w zakresie pojemności, stworzono dwa kolejne warianty – konta 50 GB i 100 GB płatne w cyklu miesięcznym lub rocznym.

irista_03

Dostępne warianty irista:

  • do 10GB: konto bezpłatne, pełna funkcjonalność
  • do 50GB: €4,99/miesiąc lub €49/rok
  • do 100GB: €10,99/ miesiąc lub €109/rok

Platforma irista jest już dostępna. Użytkownicy mogą rejestrować się na stronie www.irista.com

Related posts

Top
font