Konica Minolta liderem w Europie

Konica Minolta Bizhub Press C8000

Według najnowszych danych z niezależnego instytutu badawczego infoSource, Konica Minolta po raz kolejny zajęła pozycję lidera europejskiego, plasując się na pierwszym miejscu w sprzedaży maszyn wielofunkcyjnych do druku kolorowego A3 i druku produkcyjnego. Firma osiągnęła odpowiednio 21,2% i 33,8% udział w rynku, sprzedając ponad 141 300 urządzeń A3 (MFP) oraz ponad 6 200 systemów do druku produkcyjnego. Spółka obecnie rozwija swoje portfolio, koncentrując się na usługach w zakresie kompleksowego zarządzania dokumentami i ich treścią.

Konica Minolta już kilka lat temu wprowadziła usługi optymalizujące procesy drukowania (Optimized Print Services) w organizacjach, koncentrując się na wydajności całej infrastruktury druku i powiązanych procesach. Firma odniosła także sukces w zakresie usług zarządzania treścią (MCS – Managed Content Services).

Teraz głównym celem Konica Minolta jest osiągnięcie pozycji lidera w dostarczaniu usług w zakresie zarządzania informacją na europejskim rynku B2B – mówi Ikuo Nakagawa, Prezes Konica Minolta Business Solutions Europe. – Nasi analitycy i konsultanci udzielają klientom porad dotyczących już konkretnych procesów biznesowych, proponując odpowiednie rozwiązania tak, aby zwiększyć produktywność w organizacjach.

Dostarczanie różnego typu usług umożliwi firmie Konica Minolta skutecznie przekształcić się w globalnego dostawcę usług w zakresie zarządzania procesami biznesowymi klientów z sektora druku biurowego i produkcyjnego.

*Dane dotyczą roku podatkowego 2014 (1 kwiecień 2014 – 31 marzec 2015


WW

Related posts

Top
font