LUMIX DMC-TZ100

Panasonic Lumix TZ100

Jednocalowa matryca i standard 4K – już te dwa hasła powinny zainteresować najnowszym kompaktem firmy Panasonic zaprezentowanym z początkiem stycznia. Oferuje parametry zwykle kojarzone z drogimi modelami z wymienną optyką.

Panasonic LUMIX TZ100

Duża jednocalowa matryca MOS, jedna z największych w aparatach tej klasy, oraz procesor obrazu Venus firmy Panasonic to gwarancja udanych zdjęć. Do tego mamy funkcję 4K Photo oraz Post-Focus, łatwe sterowanie i łączność pozwalają za pomocą jednego przycisku dzielić się zdjęciami.
Duże piksele jednocalowej matrycy są w stanie uchwycić więcej światła, co umożliwia uzyskanie wyraźnych, ostrych obrazów o naturalnych kolorach, nawet przy wysokiej czułości ISO, na przykład o świcie lub podczas zachodu słońca. Procesor Venus Engine gwarantuje również uzyskanie doskonałego odwzorowania kolorów, rzadkiego w przypadku aparatów podróżnych — wyjątkowe odcienie, nasycenie koloru i jaskrawość wielobarwnego zachodu słońca są przetwarzane osobno i starannie poprawiane, aby odtworzyć zapierające dech w piersiach, niezapomniane wrażenia.

Panasonic LUMIX TZ100
LUMIX DMC-TZ100 to pierwszy aparat z tej serii wyposażony w obiektyw f/2,8-5,9 LEICA DC. Oferuje on dziesięciokrotny zoom z uniwersalnym zakresem ogniskowych wynoszącym 25–250 mm (odpowiednik w standardzie 35 mm).
Oprócz idealnej jakości zdjęć aparat zapewnia również możliwość rejestrowania filmów w rozdzielczości 4K, choć bez trudu mieści się w kieszeni. Aparat LUMIX DMC-TZ100 oferuje płynną rejestrację wideo w wysokiej rozdzielczości 4K (3840 x 2160 przy 25 kl./s) w formacie MP4 oraz rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 przy 50 kl./s) w formacie AVCHD. Dzięki rozdzielczości czterokrotnie wyższej od Full HD zarejestrowane podczas podróży dźwięki i obrazy w rozdzielczości 4K są tak żywe jak w chwili, gdy zostały zarejestrowane.

Panasonic LUMIX TZ100Funkcja rejestracji obrazu w formacie 4K pozwala nie tylko nagrywać filmy o wysokiej rozdzielczości, lecz także uzyskać imponująco dokładne zdjęcia. Opracowana przez firmę Panasonic funkcja 4K Photo, po raz pierwszy zastosowana w aparacie podróżnym, daje możliwość wyodrębnienia
8-megapikselowego kadru z filmu w rozdzielczości 4K (30 kl./s) z pełną kontrolą i precyzją, dzięki czemu można zatrzymać w kadrze nawet tak ulotne chwile, jak moment uderzenia w taflę wody podczas nurkowania w morzu.

Post-Focus, kolejna funkcja po raz pierwszy zastosowana w aparacie serii LUMIX TZ, pozwala na wybór punktu ustawienia ostrości na każdym zdjęciu, nawet już po jego zrobieniu. Połączenie układu Light Speed Auto Focus (0,1 s) oraz technologii Depth from Defocus w aparacie LUMIX DMC-TZ100 umożliwia obliczenie odległości między aparatem a fotografowanym obiektem oraz rejestrację optymalnego punktu ustawienia ostrości dla 49 obszarów w ramach jednego kadru. Po zrobieniu zdjęcia można ręcznie wybrać dokładnie ten obszar, na którym ma zostać ustawiona ostrość — może nim być zarówno źrenica oka fotografowanej osoby, jak i jeden z ptaków ze stada, które poderwało się do lotu. Co więcej, na podstawie jednego zdjęcia można wygenerować wiele ujęć z ostrością ustawioną w rożnych punktach.

Wszystkie te zaawansowane funkcje i przyciski sterujące aparatu LUMIX DMC-TZ100 zaprojektowano z myślą o zwiększeniu jego użyteczności
i wszechstronności. Wizjer LVF (Live View Finder) ma rozdzielczość 1166 tysięcy punktów, natomiast autofokus LVF wykrywa moment, w którym użytkownik zamierza nacisnąć migawkę. Aparat oferuje również szeroką gamę funkcji regulacji ręcznej, dzięki którym można sprawdzić swoje umiejętności fotograficzne: mechaniczne pierścienie regulacyjne oraz pokrętła umożliwiające zmianę ustawień zoomu, przysłony i prędkości migawki oraz ręczne ustawienie ostrości i czułości ISO.

Piękne zdjęcia i filmy zrobione aparatem LUMIX DMC-TZ100 można łatwo udostępnić znajomym i członkom rodziny. Dzięki wykorzystaniu sieci Wi-Fi oraz kodów QR aparat podłącza się do smartfona i tabletu, skąd zdjęcia i filmy niemal natychmiast po zarejestrowaniu trafiają bezpośrednio na portale społecznościowe.

Dodatkowe funkcje:
• trzycalowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1040 tys. punktów,

• pięcioosiowa optyczna stabilizacja obrazu HYBRID i funkcje poziomowania ujęcia,
• 10 kl./s w trybie zdjęć seryjnych (w pełnej rozdzielczości — 5 kl./s
z autofokusem),
• śledzenie twarzy/oczu przez autofokus,
• przetwarzanie formatu RAW w aparacie,
• funkcja szerokiej panoramy,
• w pełni bezprzewodowe sterowanie oraz robienie zdjęć za pomocą aplikacji Panasonic Image App.


 

Related posts

Top
font