Panasonic LUMIX DMC-TZ80

Panasonic LUMIX TZ80

30x zoom i 4K
Nowy aparat LUMIX skonstruowany został z myślą o podróżnikach. Stąd imponujący zoom, masa ok. 300 g i rejestracja obrazu w standardzie 4K, która wraz z matrycą o rozdzielczości 18 Mpx pozwala na dużą elastyczność podczas rejestracji obrazu, ale i w czasie postprodukcji.

Panasonic LUMIX TZ80Dzięki niewielkim rozmiarom i zwartej konstrukcji aparat można z łatwością nosić w kieszeni, a ponieważ waży on niespełna 300 g, nie ograniczy swobody ruchów podczas kolejnej wyprawy. Wysoka jakośc obrazu gwarantuje obiektyw LEICA.
Aparat wyposażono w 18-megapikselową matrycę MOS o wysokiej czułości, co pozwala uchwycić nawet najdrobniejsze szczegóły podczas podróży. Niezależnie od tego, czy zdjęcia wykonano na słonecznej plaży czy podczas romantycznej kolacji przy świecach, wyjątkowa czułość aparatu LUMIX DMC-TZ80 przy słabym oświetleniu gwarantuje, że zdjęcia będą ostre, wyraźne i naturalne, z minimalnym szumem. Matryca w połączeniu z wydajnym procesorem Venus Engine umożliwia uzyskanie zachwycających kolorów wiernie odzwierciedlających rzeczy widziane przez obiektyw.
Model LUMIX DMC-TZ80 zawdzięcza doskonałe parametry optyczne obiektywowi LEICA z trzydziestokrotnym zoomem (24–720 mm), oferującemu możliwości, których nikt nie spodziewałby się po aparacie kompaktowym. Aparat pozwala być bliżej wydarzeń bez zakłócania spokoju fotografowanych ludzi i zwierząt — doskonale nadaje się do fotografowania na łonie natury i sprawia, że zdjęcia przyjaciół i członków rodziny są bardziej naturalne.

Panasonic LUMIX TZ80

Funkcja filmowania w rozdzielczości 4K w aparacie LUMIX DMC-TZ80 umożliwia nagrywanie i odtwarzanie wszystkich wyjątkowych chwil w najwyższej możliwej jakości. Dzięki rozdzielczości czterokrotnie wyższej niż Full HD filmy w pełni oddają wspaniałe kolory i szczegóły każdej sceny. Lepszych wrażeń dostarczyć może tylko zobaczenie sfilmowanych miejsc na własne oczy. Aparat zapewnia płynną rejestrację wideo w wysokiej rozdzielczości 4K (3840 x 2160 przy 25 kl./s) w formacie MP4 oraz rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 przy 50 kl./s) w formacie AVCHD.
Firma Panasonic wykorzystała technologię 4K również do uzyskania bezprecedensowej dokładności zdjęć. Opracowana przez nią funkcja 4K Photo, zastosowana po raz pierwszy w aparacie podróżnym, umożliwia wyodrębnienie 8-megapikselowego kadru z filmu w rozdzielczości 4K (30 kl./s) z zadziwiającą precyzją.

Post-Focus, kolejna funkcja po raz pierwszy użyta w aparacie serii LUMIX TZ, umożliwia wybór punktu ustawienia ostrości na zdjęciu nawet już po jego zrobieniu. Doskonała opcja ustawiania ostrości w aparacie LUMIX DMC-TZ80 oblicza odległość między aparatem a fotografowanym obiektem oraz rejestruje optymalny punkt ustawienia ostrości w 49 obszarach w ramach jednego kadru. Po zrobieniu zdjęcia wystarczy wybrać dokładny obszar, na którym ma zostać ustawiona ostrość — mogą to być najbliżsi stojący na pierwszym planie lub wspaniały krajobraz w tle. Ponadto dzięki opcji eksportu wielu zdjęć wygenerowanych na podstawie jednego ujęcia nie trzeba wybierać najlepszej fotografii.

Panasonic LUMIX TZ80

Amatorzy fotografii pragnący doskonalić swoje umiejętności docenią bogate i łatwe w użyciu ustawienia ręczne aparatu LUMIX DMC-TZ80. Pierścień kontroli umożliwia płynną regulację takich ustawień, jak zoom, przysłona i prędkość migawki, dzięki czemu fotografujący może skupić się na wybraniu idealnego ujęcia. Równie łatwa jest obsługa trzycalowego ekranu dotykowego o rozdzielczości 1040 tys. punktów, na którym w niezwykle prosty sposób można przeglądać ekrany menu i wybrać preferowane ustawienia — nawet w ostrym słońcu.

Po wybraniu na wyświetlaczu najbardziej udanych zdjęć z wakacji LUMIX DMC-TZ80 można udostępnić je znajomym i członkom rodziny za pomocą jednego przycisku. Wystarczy podłączyć smartfon lub tablet, by udostępnić swoje zdjęcia w mediach społecznościowych, załączyć do e-maila lub wyświetlić zdalnie na większym ekranie.

Dodatkowe funkcje:
• elektroniczny wizjer (EVF) o przekątnej 0,2 cala i rozdzielczości 1166 tys. punktów,
• wysokiej czułości matryca MOS o wielkości 1/2,3 cala,
• pięcioosiowa optyczna stabilizacja obrazu HYBRID,
• system autofocusu opartego na detekcji kontrastu z technologią DFD,
• 10 kl./s w trybie zdjęć seryjnych (w pełnej rozdzielczości — 5 kl./s z autofokusem),
• śledzenie twarzy/oczu przez autofokus,
• w pełni bezprzewodowe sterowanie oraz robienie zdjęć za pomocą aplikacji Panasonic Image App.


 

Related posts

Top
font