Projektory laserowe bardziej opłacalne

Panasonic RZ670

Jak potwierdzają ostatnio udostępnione badania, projektory laserowe są bardziej opłacalne od tradycyjnych. Całkowity koszt posiadania projektora laserowego jest o ponad 10% niższy od tradycyjnych urządzeń działających w oparciu o lampę – wynika z testów przeprowadzonych na zlecenie firmy Panasonic przez firmę badawczą ROI Team. Wydajność projektora laserowego Panasonic RZ670 o mocy 6500 lumenów porównano z najpopularniejszymi modelami projektorów lampowych, które są wykorzystywane m.in. przez muzea, galerie, podczas eventów oraz w edukacji.

Panasonic RZ670

Wyniki badania pokazują, że całkowity koszt posiadania projektora laserowego jest o 11% niższy niż w przypadku modeli z lampą. Co więcej, tego typu urządzenie pozwala na redukcję emisji dwutlenku węgla o 26% i osiąga wyższe o 22% natężenie światła.

– Biorąc pod uwagę koszt zakupu projektora oraz jego eksploatacji, widzimy wyraźną przewagę urządzenia Panasonic RZ670 w porównaniu z wieloma projektorami lampowymi – powiedział Andrew McCall, dyrektor zarządzający ROI Team. – Całkowity koszt posiadania projektora laserowego okazał się o 11 proc. niższy od standardowych urządzeń wykorzystywanych w muzeach, galeriach czy podczas wykładów i aż o 54 proc. niższy dla modeli wykorzystywanych w branży Rental & Staging.

Badanie wykazało, że przejście na projekcję laserową może znacząco zmienić praktyki związane z wynajmem urządzeń wizyjnych. Ze względu na małe prawdopodobieństwo pojedynczej awarii projektorów laserowych, ich kontrola przed wynajmem może zostać skrócona i przeprowadzona na miejscu u klienta. Dzięki temu można zredukować koszty związane z transportem i przechowywaniem sprzętu. W efekcie proces wynajmu „z punktu do punktu” jest zacznie przyspieszony i pozwala zaoszczędzić nawet 86 dni, które w normalnych okolicznościach przeznaczone by były na transport
i sprawdzanie urządzeń. To oznacza wzrost wydajności o 1/3. Co więcej, po przeanalizowaniu awaryjności urządzeń firma ROI Team uznała, że jeden projektor laserowy wystarcza, aby zabezpieczyć aż 10 urządzeń na wypadek awarii. Biorąc pod uwagę, że profesjonaliści z branży wybierają jeden projektor zapasowy na 5 urządzeń podstawowych, potencjalna oszczędność wyniosłaby od 5 do 10%.

– To bardzo ważny element badań, który powinien uświadomić klientom, że przejście na technologię laserową jest nie tylko efektywne kosztowo, ale także przełoży się na jakość obrazu i ograniczenie zużycia energii – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.

Related posts

Top
font