QNAP – pamięć absolutna

QNAP

logo  QNAP to renomowana dostawca rozwiązań w dziedzinie sieciowych pamięci masowych (NAS) oraz sieciowych rejestratorów wideo (NVR). Firma powstała w 20104 roku i zajmuje się integracją technologii w zakresie udostępniania plików, wirtualizacji aplikacji, zarządzania pamięcią masową oraz monitoringiem, ale dostarcza także użytkownikom domowym multimedialne centra rozrywki. Dziś firma przedstawiła nowy system i kilka ciekawych rozwiązań sprzętowych umożliwiających bardzo wydajne i zaawansowane zarządzanie pamięciami masowymi i danymi gromadzonymi w chmurze i na urządzeniach NAS.

Untitled-1

System operacyjny QTS 4.2 do urządzeń NAS w najnowszej wersji zyskał nowy wygląd oraz funkcje i ulepszenia zwiększające wydajność, elastyczność i bezpieczeństwo. System został gruntownie przebudowany, tak by uczynić go bardziej dopasować do różnych potrzeb użytkowników. Stał się scentralizowaną platformą do zarządzania danymi zarówno na zdalnych serwerach NAS, jak i w chmurze. Zmieniono pulpit w celu poprawienia produktywności, zaopatrzono we wszechstronną wyszukiwarkę QNAP Qsirch v1.0. Transmisja, jak i dane mogą być szyfrowane, ale przede wszystkim rozbudowano i udoskonalono funkcje tworzenia backupu i odzyskiwania danych. Do tego jest jeszcze zaawansowany system wirtualizacji (Virtualization Station 2.0).

Dzięki wielostrefowemu sterowaniu multimediami, z jednego urządzenia można je centralnie strumieniować w różne miejsca, odbywa się to za pośrednictwem portu Bluetooth, urządzeń USB podłączonych do NAS, urządzeń obsługujących standardy HDMI i DLNA oraz urządzeń takich, jak Apple TV i Chromecast. Oprogramowanie HD Station daje więcej możliwości dzięki dodaniu wielu użytecznych aplikacji i wsparciu pracy wielozadaniowej. Nowa wersja aplikacji Photo Station oferuje doskonałą jakość przeglądania w trybach galerii i zarządzania, poręczny pasek menu sterowania, udoskonalone mechanizmy udostępniania i wiele innych. Aplikacja Video Station pozwala obecnie bezpośrednio wyszukiwać napisów w sieci oraz importować i tworzyć indywidualną klasyfikację plików wideo.

TS-x63U

QNAP TS-x63U to z kolei nowy NAS z procesorem AMD Quad-core 2.0 GHz, obsługą sieci 10 GbE, sprzętowym szyfrowaniem i funkcją przełącznika 10GbE. Przeznaczone dla użytkowników biznesowych, wyposażone w czterordzeniowy procesor AMD, urządzenie dostępne jest w wersjach 4, 8 i 12-zatokowych, a także w wariantach z pojedynczym i redundantnym zasilaczem.
Seria TS-x63U oferuje użytkownikom wsparcie dla sieci 10 GbE (za sprawą pojedynczego portu SFP+) oraz możliwość mostkowania urządzeń 1 GbE do sieci 10 GbE (dzięki czterem wbudowanym interfejsom GbE). Dodatkowymi atutami urządzenia są wspomagane sprzętowo szyfrowanie AES-NI, wsparcie dla funkcji SSD oraz elastyczna skalowalność – dzięki tym cechom modele z serii TS-x63U są idealnym rozwiązaniem dla małych oraz średnich firm i świetnie sprawdzą się jako narzędzia do backupu i przywracania danych, wirtualizacji, tworzenia prywatnych chmur oraz przygotowania infrastruktury IT firmy na wdrożenie sieci 10 GbE.
QNAP TS-x63U wyposażony jest w zaawansowany, 64-bitowy, czterordzeniowy procesor AMD Embedded G-Series 2.0 GHz SoC oraz 4 GB pamięci DDR3L RAM (z możliwością rozbudowy do 16 GB), a także cztery porty 1 GbE LAN (zapewniające szybkość odczytu danych na poziomie 1,090 MB/s). Sprzętowy mechanizm szyfrowania AES-NI umożliwia osiągnięcie prędkości odczytu na poziomie 780 MB/s – z pełnym, 256-bitowym szyfrowaniem woluminu kluczem AES oraz nową funkcją szyfrowania folderu udostępnionego (co gwarantuje zarówno błyskawiczny dostęp do firmowych danych, jak i ich wysokie bezpieczeństwo).

QNAP rozszerza swoją ofertę NAS-ów wyposażonych w procesory AMD – za sprawą nowej, rackowej serii TS-x63U, zapewniającej firmom gotowość do obsługi sieci 10GbE bez ponoszenia znacznych inwestycji – twierdzi Jason Hsu, product manager QNAP. Nasz nowy produkt umożliwia również łączenie środowisk sieciowych 1 i 10 GbE, co pozwoli na zmaksymalizowanie dostępności sieci, bez ponoszenia dodatkowych kosztów – dzięki tworzonej przez nas właśnie aplikacji Qswitch.

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z QNAP i zaoferować małym i średnim firmom (SMB) możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań NAS – komentuje Dilip Ramachandran, dyrektor marketingu w AMD Embedded Solutions.  Układy AMD G-Series SoC doskonale pasują do takich zastosowań – w których liczy się wysoka wydajność, elastyczność oraz niskie zużycie energii.

Seria TS-x63U wyposażona jest w najnowszy system operacyjny QTS 4.2 i zapewnia użytkownikom możliwość korzystania z rozbudowanych funkcji wirtualizacji. Dzięki Virtualization Station użytkownicy mogą uruchamiać aplikacje w wirtualnych maszynach Windows/Linux/UNIX/Android, korzystać z wielu izolowanych systemów Linux, pobierać i instalować aplikacje z wbudowanego Docker Hub Registry (za pomocą aplikacji Container Station, integrującej “lekkie” technologie wirtualizacyjne LXC i Docker ), a także uprościć zarządzanie wirtualną przestrzenią dyskową w rozwiązaniach wirtualizacyjnych firm VMware, Microsoft oraz Citrix.
Użytkownicy NAS-a mogą również korzystać z aplikacji QTS Storage Manager – wygodnego narzędzia do zarządzania całą pojemnością NAS, a także szybkiego tworzenia migawek woluminów/LUN, co pozwala na szybkie backupowanie, odtwarzanie i klonowanie danych. Urządzenia z serii TS-x63U można łatwo rozbudowywać – dzięki możliwości podłączenia obudowy rozszerzającej (12-zatokowego modelu UX-1200U-RP lub 8-zatokowego UX-800U-RP). Pozwala na podłączenie do urządzenia maksymalnie 24 dysków o łącznej pojemnością sięgającej 192 TB. To niezmiernie ważne dla użytkowników biznesowych, których zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową wciąż rośnie – w związku z koniecznością przechowywania np. nagrań z monitoringu, archiwizowania firmowych danych, nagrań telewizyjnych, itp.
Oczywiście, TS-x63U może działać również jako samodzielny serwer NAS, wyposażony w cały zestaw niezbędnych w biznesie funkcji – m.in. możliwość międzyplatformowego udostępniania plików między systemami Windows, Mac oraz Linux/UNIX, wsparcie dla Windows AD, usług katalogowych LDAP oraz Windows ACL, czy możliwość pracy jako kontroler domeny dla Windows lub narzędzie do backupu i odtwarzania danych za pomocą RTRR, rsync oraz systemów backupu w chmurze.
QNAP oferuje również komplet aplikacji zwiększających produktywność i ułatwiających wykonywanie wszelkich zadań związanych z przechowywaniem danych: Qsirch to działająca błyskawicznie wyszukiwarka pozwalająca szybko znaleźć pliki przechowywane w urządzeniu NAS; Qsync pozwala na centrale zarządzanie urządzeniem, wygodną pracę grupową i zdalne kasowanie folderu Qsync, Q’center umożliwia wygodne zarządzanie wieloma urządzeniami QNAP NAS, a Gmail Backup ułatwia archiwizowanie korespondencji.

QNAP TVS-871T

Firma zaprezentowała Turbo vNAS TVS-871T – pierwsze na rynku urządzenie typu NAS wyposażone w interfejs Thunderbolt 2 Turbo vNAS, a także obsługę sieci 20Gbps i wideo o rozdzielczości 4K. Nowość jest kompatybilna z obudowami rozszerzającymi TX-500P oraz TX-800P.
Turbo vNAS TVS-871T łączy w sobie możliwość błyskawicznego przesyłania danych w trybie DAS (Direct-attached storage) oraz dostępu przez sieć (NAS) – co czyni go nieprzeciętnie elastycznym i wydajnym rozwiązaniem do przechowywania danych dla osób, którym zależy na sprawnym przesyłaniu np. ogromnych plików wideo o rozdzielczości 4K czy projektów 3D.

TVS-871T rozwiązuje podstawowy problem pojawiający się podczas pracy z wideo 4K – szybkiego zapisu i przechowywania ogromnej ilości danych. Nasz nowy produkt zapewnia niedoścignioną wydajność w zakresie przechowywania plików o dużej rozdzielczości oraz szybkiego dostępu do nich – co pozwala użytkownikom na komfortową pracę z materiałami 4K i 3D – wyjaśnia David Tsao, product manager w firmie QNAP.

W 8-zatokowym urządzeniu zastosowano wydajny procesor Intel Haswell (dostępne są układy Core i5 oraz Core i7), a także dwa porty 10 GbE (gwarantujące zarówno najwyższą elastyczność, jak i niesamowitą szybkość przesyłania danych). W nowym Turbo vNAS mogą jednocześnie działać usługi Ethernet oraz sieć Thunderbolt 2 – zupełnie niezależnie i bez najmniejszych interferencji. Dzięki dwóm portom Thunderbolt 2 użytkownicy mogą elastycznie zarządzać połączeniami swoich stacji roboczych z TVS-871T oraz obudowami rozszerzającymi, w zależności od tego czy w danym momencie zależy im na najwyższej dostępności, optymalnej współpracy czy wygodnym rozszerzeniu pojemności urządzenia.

Użytkownicy większości dostępnych obecnie urządzeń typu DAS nie są w stanie np. szybko i wygodnie udostępniać innym dużej ilości plików. TVS-871T Thunderbolt 2 Turbo vNAS idealnie łączy w sobie atuty zapewniającego szybki transfer danych dysku typu Thunderbolt DAS oraz wygodę i elastyczność udostępniania danych za pośrednictwem sieci 10GbE – usuwając w ten sposób podstawową bolączkę typowych urządzeń Thunderbolt DAS – dodaje Tsao.

Użytkownicy nowego urządzenia QNAP mogą w łatwy sposób rozszerzyć jego maksymalną pojemność do 448 TB (podłączając do niego maksymalnie sześć obudów rozszerzających QNAP – modeli TX-500P oraz TX-800P).

W pełni skalowalny Thunderbolt NAS z powodzeniem zaspokoi zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową nawet najbardziej wymagających pod tym względem aplikacji – będąc tym samym idealnym rozwiązaniem do przechowywania np. plików raw wysokiej rozdzielczości – mówi przedstawiciel QNAP.

TVS-871T jest idealnym dopełnieniem komputerów Mac wyposażonych w port Thunderbolt 2. Do jednego urządzenia Thunderbolt 2 Turbo vNAS można podłączyć do dwóch stacji roboczych Mac i jednocześnie pracować na zapisanym na nim materiale np. w edytorze wideo. Użytkownicy komputerów firmy Apple mogą też wygodnie backupować dane na TVS-871T za pomocą Apple Time Machine.

Nowość QNAP to idealne urządzenie dla wszystkich specjalistów, zajmujących się cyfrowymi multimediami – model TVS-871T zapewnia szybki i stabilny transfer wideo w czasie rzeczywistym, a także pozwala na wielościeżkową edycję wideo z małym opóźnieniem. Można też do niego bezpośrednio podłączyć wyświetlacz 4K (via HDMI), aby wygodnie odtwarzać i zarządzać materiałami w rozdzielczości 4k (za pomocą aplikacji Video Station).

TVS-871T wyposażony jest w najnowszą wersję systemu operacyjnego QTS 4.2 i z powodzeniem wykonuje wszelkie operacje typowe dla wszechstronnego, prostego w obsłudze urządzenia NAS. Użytkownicy mogą wygodnie przechowywać i udostępniać dane, wykonywać backup oraz synchronizować dowolne pliki. Dzięki technologii QvPC do NAS-a można bezpośrednio podłączyć mysz, klawiaturę oraz monitor HDMI – i używać urządzenia jako substytutu komputera PC, np. do przeglądania plików, surfowania po internecie, odtwarzania multimediów za pomocą aplikacji Kodi, korzystania z maszyn wirtualnych, śledzenia nagrań z kamer monitoringu i wielu innych zadań. Z poziomu wbudowanego serwisu App Center użytkownicy mogą pobierać dodatkowe aplikacje (stworzone przez QNAP oraz inne firmy) – rozszerzając zakres funkcji TVS-871T praktycznie w nieskończoność.

Nowy Thunderbolt NAS TVS-871T oraz obudowy rozszerzające TX-500P i TX-800P są już dostępne w sprzedaży. Więcej informacji o nowych produktach oraz pełnej ofercie QNAP Turbo NAS (w tym również informacje o sieci sprzedaży) znaleźć można na dostępnej w języku polskim stronie www.qnap.com.

TVS-ECx80U-SAS

QNAP Systems wprowadził także do oferty serię rackowych serwerów dla biznesu – NAS TVS-ECx80U-SAS-RP, gotową do obsługi sieci 40 GbE oraz wsparciem dla standardów 12Gbps / SAS. Urządzenia dostępne są w 24, 16, 15 oraz 12-zatokowych wersjach i są kompatybilne z obudowami rozszerzającymi 12 Gbps SAS RAID REXP-1620U-RP oraz REXP-1220U-RP. Dzięki zastosowaniu technologii Qtier (zapewniającej Auto Tiering pozwalający na optymalne wykorzystanie zasobów dyskowych), serwery z serii TVS-ECx80U-SAS-RP pozwolą firmom na osiągnięcie wymiernych oszczędności finansowych: umożliwiają rezygnację z inwestycji w drogie rozwiązania Flash i gwarantują nieprzeciętną wydajność i niższy całkowity koszt obsługi (TCO).
Seria TVS-ECx80U-SAS-RP to jedno z pierwszych na rynku zunifikowanych rozwiązań NAS, które obsługują Auto Tiering, zapewniając użytkownikom stałą optymalizację przepływu danych pomiędzy dyskami SSD o najwyższej wydajności, napędami SAS 12 Gpbs oraz dyskami SATA o dużej pojemności.

Nasza technologia Qtier zapewnia auto-tiering w urządzeniach z serii TVS-ECx80U-SAS-RP, co gwarantuje, że dane będą trafiały na odpowiednie dla nich napędy, w optymalnym czasie – jest to oceniane na podstawie tego, jak często używane są dane pliki – wyjaśnia Alan Lin, product manager w QNAP. Nowa seria NAS-ów zapewnia optymalną wydajność przechowywania i dostarczania danych, co czyni ją idealnym rozwiązaniem storage, szczególnie dla środowisk takich jak np. wirtualizacja, w których obciążenia płynnie są zmienne.

Turbo NAS-y z serii TVS-ECx80U-SAS-RP wyposażone są w czterordzeniowe procesory Intel® Xeon® E3 v3 oraz 16 GB pamięci DDR3 RAM lub 8GB DDR3 ECC RAM – taka konfiguracja pozwala osiągnąć wydajność na poziomie 3,800+ MB/s przesyłu danych oraz 268,100+ IOPS. Nowe serwery NAS obsługują standard sieciowy 10GbE i wyposażone są w preinstalowane moduły buforujące 256GB mSATA (co znacznie zwiększa ogólną wydajność w wymagających dużej mocy obliczeniowej aplikacjach).

Obsługa dysków 12Gbps SAS dramatycznie zwiększa ogólną wydajność i zapewnia wysoką stabilność przesyłania oraz przechowywania danych – dodaje Lin.

Dzięki obsłudze adapterów Mellanox ConnectX-3 Pro (wspierających standardy 10/40/56 Gigabit Ethernet) urządzenia z serii TVS-ECx80U-SAS-RP mogą osiągnąć wyraźnie wyższą szybkość przesyłania danych w aplikacjach I/O oraz akceleracji wirtualizacji.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Mellanox i zaoferować dzięki temu optymalne pod względem kosztów rozwiązania do przechowywania danych i przeprowadzania zaawansowanych obliczeń z wykorzystaniem technologii RDMA – stwierdził Waterball Liu, product manager QNAP. Szybka, elastyczna sieć storage , zapewniana przez gotowe do obsługi standardu 40 GbE urządzenie QNAP NAS, może zdecydowanie usprawnić pracę firm, wspierając je w realizowaniu krytycznych dla ich funkcjonowania operacji informatycznych.

Seria TVS-ECx80U-SAS-RP jest wysoce skalowalna – obsługuje funkcję rozszerzania pamięci w trybie online poprzez podłączenie maksymalnie ośmiu obudów rozszerzających QNAP RAID (REXP-1620U-RP oraz REXP-1220U-RP). Pozwala to na rozszerzenie ogólnej pojemności do nawet ponad 1 PB (w zależności od modelu), co gwarantuje bezproblemowe zaspokojenie rosnących potrzeb użytkowników biznesowych. Do zarządzania całą pojemnością NAS-a można użyć aplikacji QTS Storage Manager, która umożliwia szybkie tworzenie snapshotów wolumenów/jednostek LUN (dzięki czemu możliwie jest łatwe wykonywanie kopii zapasowych, przywracanie i klonowanie danych).
Nowa, wyposażona w obsługę dysków SAS seria wyposażona jest w najnowszą wersję systemu operacyjnego QTS 4.2 oraz rozbudowane funkcje wirtualizacji. Ich użytkownicy mogą uruchamiać wiele aplikacji na maszynach wirtualnych Windows/Linux/UNIX/Android (utworzonych w Virtualization Station), korzystać z wielu izolowanych systemów Linux dzięki LXC oraz pobierać aplikacje z wbudowanego Docker Hub Registry (używając aplikacji Container Station, integrującej „lekkie” technologie wirtualizacyjne LXC oraz Docker), a także uprościć zarządzanie wirtualną przestrzenią dyskową w rozwiązaniach z zakresu wirtualizacji firm VMware, Microsoft i Citrix.
Seria TVS-ECx80U-SAS-RP wyposażona jest w kompleksowy zestaw narzędzi biznesowych, stanowiąc optymalne rozwiązanie dla firm i instytucji planujących stworzenie bezpiecznej prywatnej chmury. Międzyplatformowe udostępnianie plików dla użytkowników Windows, Mac oraz Linux/UNIX czyni urządzenia te świetnym centralnym repozytorium plików dla organizacji z dużą liczbą użytkowników. Wsparcie dla Windows AD, LDAP oraz Windows ACL znacząco zwiększa wydajność zarządzania uprawnieniami. NAS może również pełnić funkcję kontrolera domeny dla Windows i zapewnia elastyczne narzędzia do backupu i odtwarzania danych po awarii (RTRR, rsync oraz backup w chmurze).
QNAP zapewnia też zestaw aplikacji zwiększających produktywność – w tym m.in. wyszukiwarkę Qsirch pozwalającą na błyskawiczne znalezienie pożądanych plików, narzędzie Qsync zapewniające centralną konfigurację i umożliwiające zdalne wymazanie folderu Qsync, Q’center do centralnego zarządzania wieloma urządzeniami QNAP NAS czy Gmail Backup, służącą do archiwizowania na serwerze NAS ważnej korespondencji.
Modele z serii TVS-ECx80U-SAS-RP są objęte 5-letnią gwarancją, w tym 3 letnią gwarancją globalną bez żadnych dodatkowych kosztów. Tak skonstruowany system gwarancyjny QNAP jest ukłonem firmy w stronę klientów biznesowych – zapewnia im skupienie się na rozwoju biznesu, chroni ich czas i pieniądze zainwestowane w infrastrukturę IT.

Więcej informacji na www.qnap.com/i/pl


gm

Related posts

Top
font