Router D-Link DIR-816L

Router D-Link DIR-816L

Router D-Link DIR-816L

Firma D-Link wprowadziła na rynek nowy router w standardzie AC. Model DIR-816L, jeden z najtańszych na rynku routerów w swojej klasie, umożliwia przesyłanie danych z szybkością do 750 Mb/s, a to trzykrotnie szybciej niż w przypadku standardu N. 
Urządzenie wyposażono w dwie, wydajne anteny pokrywające cały obszar w zasięgu sygnału routera, dzięki czemu urządzenia nie gubią zasięgu po zmianie miejsca. DIR-816L to router dwupasmowy, co oznacza, że jednocześnie operuje na dwóch częstotliwościach – 2,4 GHz oraz 5 GHz. To umożliwia przeniesienie połączeń o dużych wymaganiach, jak np. przesyłanie filmów HD do bardziej pojemnego zakresu 5 GHz, natomiast codzienne korzystanie z sieci, jak sprawdzanie poczty lub przeglądanie stron może odbywa się w 2,4 GHz.

Dzięki usłudze mydlink użytkownik może kontrolować wiele aspektów działania sieci, m.in. nadawać uprawnienia osobom nawiązującym połączenia z siecią, filtrować serwisy, z którymi łączy się router, jak też blokować dostęp do sieci. 
Router ma wbudowaną funkcję umożliwiającą tworzenie oddzielnej strefy dla gości, którzy mogą korzysta z Internetu, ale nie będą mieć dostępu do zasobów w sieci lokalnej. Natomiast za pomocą aplikacji mydlink SharePort można skorzystać z podpiętego do USB dysku, który jest wspólną przestrzenią dyskową dla użytkowników korzystających z routera.
D-Link AC750 Wi-Fi Router (DIR-816L) jest już dostępny w sugerowanej cenie 250 zł.

Firma D-Link jest jednym z głównych światowych dostawców infrastruktury sieciowej. Od ponad 27 lat D-Link projektuje, rozwija i produkuje wielokrotnie nagradzane rozwiązania sieciowe, bezprzewodowe, nadzoru IP, do przechowywania danych oraz zapewniania bezpieczeństwa. Szeroka gama produktów sieciowych trafia do organizacji i konsumentów za pośrednictwem globalnej sieci partnerów i dostawców usług. D-Link rozumie znaczenie dostępu, zarządzania, bezpieczeństwa i współdzielenia danych, jak też cyfrowych treści. Firma jest pionierem wielu technologii IP umożliwiających stworzenie w pełni zintegrowanego Cyfrowego Domu oraz sieci dla biznesu.

 

 

Top
font