Samsung HU8500 – UHD zakrzywione

Telewizor Samsung HU8500 to model Smart TV o zakrzywionym ekranie oferujący obraz w rozdzielczości Ultra High Definition.

Innowacją, która od razu rzuca się w oczy w najnowszym modelu telewizora Samsung jest jego ekran o zakrzywieniu 4200R. Jakość obrazu zasługa zastosowanych technologii Samsung. Digital Noise Filter i Digital Clean View odpowiadają za brak zakłóceń cyfrowych. Płynność wyświetlanego obrazu, nawet podczas najbardziej dynamicznych scen akcji, gwarantuje technologia Clean Motion Rate 1200 Hz. Dzięki tak wysokiemu współczynnikowi CMR, możemy być pewni, że unikniemy jakichkolwiek rozmyć obrazu. Oprócz krzywizny ekranu, głębię wyświetlanych treści zwiększa funkcja Auto Depth Enhancer. Jest to algorytm, który analizuje obszary obrazu i optymalnie dostosowuje kontrast dla jeszcze większego poczucia głębi. Filmowe doświadczenia nie byłyby jednak pełne bez pięknie odwzorowanych barw. Za ten element odpowiedzialna jest nowa, zaawansowana technologia Samsung PurColor.

curved-uhd-sub-03 copy copy

Wszystkie zalety rozdzielczości UHD będą cieszyć nasze oczy niezależnie od źródła przesyłania obrazu. Model HU8500 został wyposażony w funkcję skalowania obrazu do rozdzielczości Ultra High Definition. Innowacyjna metoda przetwarzania sygnału wzbogaca oglądanie programów telewizyjnych, filmów, a także treści na żądanie. Dalszą optymalizację obrazu zapewnia technologia UHD Dimming. Analizuje ona wszystkie bloki obrazu, dostarczając głębszych czerni i lepszego kontrastu. Sprawne działanie wszystkich rozwiązań technologicznych gwarantuje wbudowany potężny czterordzeniowy procesor QuadCore+.

Dzięki nowatorskiej funkcji Multi Screen, HU8500 to właściwie nie jeden…a cztery telewizory! Za pomocą tej funkcjonalności na ekranie telewizora możemy jednocześnie wyświetlać obraz z aż czterech źródeł. W tym samym czasie możemy, przykładowo, oglądać telewizję, przeglądać programy Warte Obejrzenia, odtwarzać klip na YouTube i ustalać dalszą ramówkę.

Flagowiec Samsung Smart TV HU8500 posiada wbudowaną kamerę, dzięki której telewizorem możemy sterować za pomocą gestów – rozpoznaje on nie tylko ruchy całej dłoni jak dotychczas, ale także pojedynczych palców. Ponadto, kamera ma także funkcję rozpoznawania twarzy. Sterować możemy także głosem – teraz telewizor rozumie pełne zdania.

Wbudowana karta sieciowa z funkcją Wi-Fi Direct zapewnia nam dostęp do połączenia z Internetem – dzięki temu będziemy mogli cieszyć się nową, ulepszoną platformą SmartHub 2014 z intuicyjnym i nowoczesnym interfejsem. Z jego poziomu zyskamy dostęp do rozbudowanych funkcji telewizora takich, jak aplikacje Samsung Smart TV.

Na wyposażeniu tak zaawansowanego technologicznie telewizora nie mogło zabraknąć takich rozwiązań, jak podwójny tuner cyfrowy czy znanej z innych modeli telewizorów Samsung funkcji BD Wise Plus, która zoptymalizuje jakość obrazu oraz zsynchronizuje wszystkie urządzenia Samsung podłączone do telewizora kablem HDMI. HU8500 jest także gotowy na przyszłość, a to za sprawą kompatybilności z zestawem UHD One Connect (Evolution Kit), dzięki któremu nasz telewizor będzie zawsze na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi standardami.

Telewizor będzie dostępny w dwóch rozmiarach przekątnej ekranu – 55 oraz 65 cali w cenie odpowiednio około 14 i 21 tysięcy złotych.

Related posts

Top
font