Samsung NX3000

Zaprezentowany przez firmę Samsung na początku maja najmłodszy przedstawiciel wielokrotnie nagradzanej linii kompaktowych aparatów fotograficznych z wymiennymi obiektywami – NX3000 jest już dostępny na polskim rynku. Samsung NX3000 jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników fotografii szukających stylowego aparatu wykonującego doskonałe i wyraziste zdjęcia.

nx3000-black-1

NX3000 wyposażony jest w matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 megapixeli, migawkę o czasie otwarcia 1/4000 s i tryb zdjęć seryjnych 5 kl./s, dzięki czemu w każdej chwili i w każdym miejscu można wykonać zachwycające, ostre zdjęcia.

nx3000-black-2

W odpowiedzi na zainteresowanie autoportretami (selfie) Samsung NX3000 wyposażono w wygodny trzycalowy uchylny wyświetlacz z funkcją Wink Shot. Wystarczy otworzyć ekran, wykadrować swoją twarz na wyświetlaczu i mrugnąć – w ten sposób wyzwala się aparat, a perfekcyjny autoportret powstaje bez najmniejszych problemów. Odchylany wyświetlacz idealnie sprawdzi się również np. przy fotografowaniu ze statywu.

NX3000, podobnie jak wszystkie ostatnie aparaty linii SMART marki Samsung, wyposażony jest w funkcję Tag & Go, która pozwala bezproblemowo udostępniać obrazy za pomocą nowoczesnej łączności Wi-Fi i NFC. Dzięki funkcji Remote Viewfinder Pro aparat można obsługiwać zdalnie przez smartfon lub tablet.

nx3000-black-3NX3000 dostępny jest w kolorze białym, czarnym i brązowym. W skład pakietu wchodzi również nowy kompaktowy obiektyw 16-50 mm f/3,5-5,6 Power Zoom ED OIS. To doskonały, a jednocześnie niewielki i lekki obiektyw, w którym korzystanie z zoomu i zachowanie wielu szczegółów w każdym ujęciu jest łatwe i wygodne. Na większą kreatywność pozwala dodatkowo możliwość kontroli zoomu obiektywu 16-50 mm Power Zoom za pomocą urządzenia mobilnego i funkcji Remote Viewfinder Pro.

Sugerowana cena detaliczna: 1999 zł.

nx3000-black-4

 

Do końca roku mozna też wziąc udział w ciekawej akcji promocyjnej zorganizowanej przez firmę Samsung Electronics Polska w ramach współpracy z magazynem National Geographic Polska. Nabywcy aparatów z serii Samsung NX będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Wojciecha Franusa, dyrektora artystycznego miesięcznika.

W warsztatach fotograficznych National Geographic uczestniczyć może każdy, kto kupi dowolny aparat z serii Samsung NX oraz chce rozwijać swoją pasję fotografowania. Wystarczy wysłać zgłoszenie uczestnictwa wraz ze skanem dowodu zakupu na adres nationalgeographic@guj.pl, aby mieć możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak w pełni wykorzystać możliwości nowe aparatu Samsung i robić idealne zdjęcia, zapraszam na moje zajęcia. Każdy może podszkolić swój warsztat i podpatrzeć kilka zawodowych sztuczek, które stosują profesjonalni fotografowie pracujący dla National Geographic – powiedział Wojciech Franus, dyrektor artystyczny National Geographic Polska.

W tym roku dodatkowo zaproszono do współpracy profesjonalnego fotografa National Geographic Channel – Jeff’a Hutchens’a, który od 31 maja przez następne dwa lata będzie miał możliwość testowania Samsung NX30. Jeff Hutchens jest utytułowanym fotografem, mającym na swoim koncie takie nagrody jak World Press Photo czy Best Of Photojournalism. Ponadto, realizuje swoją pasję oraz talent na sześciu kontynentach w ramach projektu dla National Geographic Channels. Od teraz będziemy mogli przyjrzeć się bliżej możliwościom Samsung NX30 z punktu widzenia profesjonalisty.

Related posts

Top
font