Audio dla aktywnych

Cechy, asortyment i kryteria doboru przenośnych urządzeń audio mogą być bardzo różne. Jak widzi to firma Komputronik?

Słoneczna pogoda zachęca nas do spędzania większej ilości czasu na zewnątrz. Popularnością cieszą się sporty outdoorowe. Większość z nas nie wyobraża sobie, aby uprawianiu aktywności ruchowych, spacerom czy zakupom nie towarzyszyła muzyka. Rynek sprzętu muzycznego już dawno dostrzegł potrzebę konsumentów, którzy ulubione źródło dźwięku chcą mieć zawsze przy sobie. Oto kilka przykładów sprzętu audio wysokiej jakości, który możemy zabrać ze sobą wychodząc z domu.

Do trenowania na zewnątrz rekomendowane jest używanie słuchawek bądź niewielkich urządzeń audio. Na rynku można nabyć douszne słuchawki odporne na pot i niesprzyjające warunki pogodowe. Wiele z nich posiada wzmocniony kabel oraz wbudowany mikrofon i pilot, dzięki czemu można sterować urządzeniem bez sięgania do kieszeni. Ponadto, słuchawki wyposażone są w silikonowe lub piankowe nakładki dokanałowe, które zapobiegają poruszaniu się i wypadaniu słuchawek z uszu. Oprócz walorów funkcjonalnych, projektanci dbają również o oryginalny design i gwarancję najwyższej jakości dźwięku i brzmienia.

Opcją dla miłośników muzyki są urządzenia bezprzewodowe, wyposażone w system redukcji szumów z zewnątrz, telefonię HD oraz dotykowy panel sterowania, umieszczony po zewnętrznej stronie słuchawek. Wiele z nich posiada także bardzo miękki pałąk i poduszki z większą przestrzenią dla uszu. Producenci dbają, aby kolejne modele były coraz lżejsze i charakteryzowały się oryginalnym wyglądem i odważnymi kolorami. Słuchawki bezprzewodowe przypadną do gustu osobom ceniącym sobie funkcjonalność produktów, łatwość obsługi i modny wygląd.

Sportowcy, którzy trenują w grupach, powinni pomyśleć nad głośnikami przenośnymi typu Microlab. Urządzenia są bardzo małe i lekkie (jedynie 120 gram), dlatego można je założyć na nadgarstek lub przypiąć do ubrania. Odtwarzacz jest wyposażony w radio FM i czytnik kart SD. Microlab jest odpowiedni dla osób, które nie lubią słuchać muzyki przez słuchawki w trakcie treningów, a zwłaszcza rekomendowany rowerzystom, gdyż umożliwia jednoczesne słuchanie muzyki i odbiór odgłosów z otoczenia. W ten sposób urządzenie zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa na drodze zarówno użytkownikowi, jak i innym uczestników ruchu drogowego.

Na rynku dostępne są również kompaktowe urządzenia o większych gabarytach i wyższych parametrach odtwarzania dźwięku. Głośniki można bezprzewodowo połączyć ze smartfonem, tabletem lub innym sprzętem Bluetooth. W przeciwieństwie do mniejszych głośników, odtwarzane nagranie słychać nawet z kilku metrów. Urządzenia doskonale sprawdzają się przy treningach stacjonarnych, na przykład na otwartych siłowniach czy salach do aerobicu i jogi.

Na wyjazdy za miasto z przyjaciółmi czy imprezy na świeżym powietrzu, warto zabrać sprzęt o silniejszym brzmieniu i zwiększonym zasięgu odtwarzania muzyki. Od wielu lat na rynku stosowane są bezprzewodowe głośniki-tuby, które zapewniają kilkunastometrowy zasięg odtwarzanej muzyki oraz naprawdę mocny dźwięk wydobywający się z 360-stopniowej powłoki akustycznej. Jeśli dla kogoś to nadal za mało, wielu producentów zastosowało opcję łączenia głośników ze sobą. Urządzenia mogą działać bez zasilania przez kilkanaście godzin oraz są odporne na wodę i zabrudzenia, przez co idealnie nadają się na imprezy w terenie. Oprócz klasycznych głośników – tub, audiofile mogą wybierać spośród wielu nowości i innowacji, takich jak JBL Pulse. Głośnik nie tylko zapewnia odtwarzanie muzyki wysokiej jakości, ale też oryginalne wizualizacje świetlne. Użytkownik może zaprogramować jasność, jak również kolorystykę efektów, a także zainstalować rozszerzone wersje podstawowych modułów. Sprzęt na pewno zainteresuje gości i będzie atrakcją każdej imprezy. Sprawdza się w zamkniętych pomieszczeniach, jak i w trakcie wieczornego relaksu poza miastem.

Wśród naszych klientów znajdziemy wielu wymagających audiofilów, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby oferowany przez nas asortyment odpowiadał na ich potrzeby gwarancji wysokiej jakości brzemienia, funkcjonalności i atrakcyjnego wyglądu – mówi Joanna Tobiszowska, Dyrektor działu marketingu w firmie Komputronik

Wyjazdy poza miasto i aktywny relaks wcale nie muszą oznaczać rezygnacji ze słuchania muzyki lub audiobooków, a wybór mobilnego sprzętu kojarzyć się z niskiej jakości dźwiękiem czy ubogim wzornictwem. Dzięki producentom nowoczesnego sprzętu możemy jednocześnie cieszyć się piękną pogodą, słońcem i wyjazdami poza miasto oraz aktywnym spędzaniem czasu wolnego przy dźwiękach swoich ulubionych piosenek.

Related posts

Top
font